Nodzsiri nyerte a Super Formula első futamát

Negyvenezer szurkoló látogatott ki a Super Formula szezonnyitójára. A tegnapinál picit melegebb volt, a levegő 12°C-ig, az aszfalt 22°C-ra melegedett fel a rajtra.
A kétszeres bajnok Nodsziri Tomoki a 3. helyről rajtolva rögtön az élre ugrott, akit a 4. helyről induló Szato Ren követett. A boxkiállások után Szato az élre tudott állni, de lassan melegedtek fel a gumijai, így többen is megelőzték. Noha a papírformának megfelelően, végül itt is a többszörös bajnok Nodsziri (Team Mugen) nyert a red bullos Hondával, de a verseny izgalmas volt az élen is. Kenta Jamashita (Kondo Racing, Toyota) lett a második. A súlyos sérülésből visszatérő Jamamoto Naoki (Ponos Nakajima Racing, Honda) a harmadik helyen fejezte be.
Minden idők legfiatalabb Super Formula versenyzője, Noda Dzudszu a 17. helyen ért célba. Théo Pourchaire a 18. lett, minden kört teljesítve.